Kategoriler
Sepetiniz

Cafe Masa Sandalye ve Bistro Masa Modelleri, Fiyatları %50'ye varan süper indirim fırsatlarıyla sizleri bekliyor!

Sedir Koltuk

Cafe Sedirler kendi imalatımızdırGri Süngerlidir, Süngeri Sert ve Dayanıklıdır.Cafe, Lokanta, Pastane, Tarzı Yerlerde cafe sediri rahatlıkla kullanabilirsiniz.Ürünlerimizin garantisi olup, Cafe Sedir, Cafe Berjer, Metal Sandalye ve Masa Sandalye'ler istenilen özel ölçülerde yapılmak..
0,00₺
Cafe Sedir modelleri kendi üretimimizdirCafe, Lokanta, Pastane, Tarzı Yerlerde cafe sediri rahatlıkla kullanabilirsiniz.Ürünlerimiz Kaliteli Malzemelerden Üretilmiştir.Renk, bir model Çeşitleri Bulunmaktadır.Diğer tekli sedir modelleri için tıklayın.Ürünlerimizin garantisi olup, ..
0,00₺
Latte Cafe Sedir ürünü kendi imalatımızdır.İstediğiniz renk ve modeller yapılmaktadır. Özel tasarım ve model seçenekleri için iletişime geçiniz.Diğer tekli sedir 'ler için tıklayın.Ürünlerimizin garantisi olup, Cafe Sedir, Cafe Berjer, Metal Sandalye ve Masa Sandalye'ler istenilen özel ö..
0,00₺
64X110 Tekli cafe sedirKullanılar malzemeler 1. sınıf kalitedir.Diğer tekli sedir modelleri için tıklayınÜrünlerimizin garantisi olup, Cafe Sedir, Cafe Berjer, Metal Sandalye ve Masa Sandalye'ler istenilen özel ölçülerde yapılmaktadır ve tüm standartlar göz önünde bulundurularak üretilme..
0,00₺
Cafe Sedir ve Cafe Sedir ürün modellerini çok uygun fiyatlara senamasasandalye.com' da bulabilirsiniz! 110x65 Kapalı Cafe SedirCafe Sedir ürününde renk, model, deri ve kumaş seçenekleri mevcuttur.Daha fazlası için iletişime geçin.Diğer cafe sedir takımları için tıklayın.Ürün..
0,00₺
Boy-55 CmEn-64 CmYükseklik-94 Cmcafe kapalı sedir Özel siparişleriniz yapılırÜrünlerimizin garantisi olup, Cafe Sedir, Cafe Berjer, Metal Sandalye ve Masa Sandalye'ler istenilen özel ölçülerde yapılmaktadır ve tüm standartlar göz önünde bulundurularak üretilmektedir...
0,00₺
CS07 Cafe Kapitoneli Sedir  Gri Süngerlidir.110x65 Kapitoneli Cafe Sedir32 dns 5lik sünger kullanılmıştır.Bir önceki cafe sedir ürününe bakmak için altı çizili bölüme tıklayın.Ürünlerimizin garantisi olup, Cafe Sedir, Cafe Berjer, Metal Sandalye ve Masa Sandalye'ler istenile..
0,00₺
65x110 Cafe SedirRenk ve model seçenekleri mevcuttur.Ürün hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz...
0,00₺
Cafe SedirGri Süngerlidir.110x65 ölçüsündedir ve kullanılan malzemeler 1. sınıf kalitedir.Cafe Sedir ürünü 'nün model renk kumaş ve deri seçenekleri mevcuttur.Cafe Sedir fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.Diğer sedir cafe modelleri için altı çizili kısıma..
0,00₺
Cafe Sedir  ve Sedir Cafe modelleri için tıklayın.Cafe Sedir ürününün renk model kumaş ve deri seçenekleri mevcuttur.Daha fazla bilgi için iletişme geçebilirsiniz...
0,00₺
CS11 Cafeler için Cafe Sedir ürünü yüzlerce farklı kumaş ve deri seçenekleri ile sizlerle!İstenilen renk ve kumaşta yapılmaktadır.Gri süngerlidir. 1. Sınıf kalitelidir.110 cm enindedir.Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz...
0,00₺
1. Sınıf iskelet, kumaş ve süngerlerden üretilmiştir. Dayanıklı ve sağlamdır.Kumaş, deri ve renk seçenekleri mevcuttur.Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.Diğer cafe sedir ürünlerine bakmak için tıklayın..
0,00₺
CS13 Cafe Sedir110x65 kapalı cafe sedir modeliİstenilen renk, kumaş ve deriden imal edilmektedir.Cafe Sediri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz...
0,00₺
CS15 Cafe Sedir ürününe ait renk, kumaş ve deri seçenekleri mevcuttur.110 x 65 ölçüsündedir.  Ürün 1. sınıf malzemeler kullanılarak üretilmiştir.Ürün hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz..
0,00₺
CS16 Ekonomik Cafe Sedir ürünü uygun fiyatlara sizlerle web adresimizde!Ürün 1. sınıf ahşap iskelet kullanılarak üretilmiştir. Büyük özen ve titizlik gösterilmiştir.Tüm renkler, kumaş ve deri seçenekleri mevcuttur. İstediğiniz renk ve modelde üretilmektedir.110x65 ölçüsündedir. Masa ölçü..
0,00₺
CS17 Ucuz Sedir Koltuk ürünleri çok uygun fiyatlara sizlerle Sena Masa Sandalyede buluşuyor!Ürün 1.sınıf ahşaptan üretilmiştirRenk ve model seçenekleri mevcuttur.110x65 ölçüsündedir. İstenilen ölçülerde üretilmektedir.Ucuz Sedir Koltuk hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle ile..
0,00₺
CS19 Kaliteli Sedir Koltuk ürünü Sena Masa Sandalye kalitesi ile sizlerle buluşuyor!Ürüne ait yüzlerce renk ve model seçeneği mevcuttur.1. sınıf ahşap iskeletten üretilmiştir.Kaliteli Sedir Koltuk ürünü için en kaliteli süngerler kullanılmıştır. Asla çökme yapmaz.Ürün hakkında daha f..
0,00₺
CS20 Cafe Sedir ürünü şık görüntüsü ile sizlerle Sena Masa Sandalye web adresinde buluşuyor!Tüm Cafe Sedir Modellerimiz garantilidir.Ürünümüz 1. sınıf ahşap ve kaliteli süngerler kullanılarak üretilmiştir.110x65 ölçüsündedir. Özel ölçüler titizlik ve büyük özen ile üretilmektedir.Ürü..
0,00₺
Cafe Sedir Koltuk Modeli şuan %20 indirimli!  Ürün açıklaması aşağıdadır.Cafe sedir koltuk ürünü 1. sınıf ahşap kullanılarak ve kaliteli süngerler yardımıyla üretilmiştir, sizlere sunulmuştur.110x65 ölçüsündedir. İstediğiniz ölçülerde üretilmektedir.Sedir Modeline ait bir çok renk, ..
0,00₺
CS23 Kumaş Sedir ürünü 1. sınıf kalite malzemeler kullanılarak tüm standartlara uygun bir şekilde üretilmiştir.Ürün ahşap ayaklıdır. Ayak renk seçenekleri mevcuttur.Ürünlerimizde kullandığımız süngerler sert ve dayanıklıdır.Kumaş sedir modeli hakkında daha fazla bilgi almak içi..
0,00₺
110x65 Sedir KoltukSünler 28 DNS, 5 cm kalınlıktadır.Ürünlerimiz firmamızın garantisi altındadır.Cafe sedir ürünü hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.Bir önceki ürünümüz olan CS23 Sedir Koltuk için tıklayın...
0,00₺
CS25 Cafe Sedir Koltuk ürünü çok uygun fiyatlara sizlerle!Gürgen Ahşap İskeletten yapmılmıştır.1. sınıf malzemeler kullanılmıştır.Süngerler 28 DNS, 5 cm kalınlığındadır.Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bir önceki ürünümüz olan CS24 Sedir ..
0,00₺
C26 Deri Sedir ürünü sizlerle senamasasandalye.com'da!Ürüne ait fiyat, metre fiyatıdır.İstediğiniz ölçülerde yapılmaktadır. Üstelik renk ve model seçenekleride mevcut!Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Berjer kategorisinde olan bir başka ürünüm..
0,00₺
Gösterilen: 1 ile 23 arası, toplam: 23 (1 Sayfa)

Sedir Koltuk Modelleri ve Fiyatları

Özellikle eski evlerden bir duvardan diğerine kadar uzanan koltuk şekline benzeyen yapılar sedir diye adlandırılmaktadır. Sedirler, üstü minderli ve yastıklı bir yapıdadır. Son zamanlarda özellikle çay bahçesi, kır konseptli kafelerde sedirler kullanılmaktadır. En az iki kişilik olmakla birlikte tercihe göre istenilen büyüklükte sedirler bulunmaktadır. Sedirler, ahşap malzemelerden üretilmektedir. Görünüm olarak koltuklara benzetilmektedir. Ancak koltuklardan daha ahşap ağırlıklı ve daha alçak olmaktadır. Sedir Nedir? Bir ahşap malzemeden üretilen sandalye ve koltuk karışımına benzer bir görünüme sahip eski bir oturma yapısıdır. Kökeni çok eskilere dayanır ve özellikle de Anadolu’ya özgüdür. Osmanlı döneminde saraylarda; padişahlar, hanedan aileleri bu sedirlerin üzerinde otururlardı. Sedirler, yerden az yüksek ahşap tabelanın üzerine minder konulması ve duvara da yastık dayanması ile oluşmaktadır. Odanın bir duvarından diğerine kadar uzanabileceği gibi, kısa boyutları da olabilmektedir. Kişinin tercihine göre boyut ve modelleri farklılık göstermektedir. Sedirler, bulunduğu ortama otantik bir hava katmaktadır. Bu yüzden son zamanlarda yoğun bir şekilde talep almaktadır.

Sedir Şark Köşesi Nedir?

Şark köşeleri, eski dönemlerin duvarların komple sedirler ile kaplanması sonucu oluşan bir terimdir. Günümü köşeli koltuk takımları gibi düşünülebilir. Bulunduğu odadaki tüm duvarlar bu sedirler ile kaplanmaktadır. Geleneksel motiflerle kaplanmış minderler, işlemeli ahşaptan oluşan sedir modelleri şark köşesini oluşturan temel unsurlardandır. Günümüzde doğu Anadolu ya da güney Anadolu bölgelerinde hala eski şark odalarına rastlanmaktadır. Ancak son zamanlarda sedirlere ve motifli minderlere olan talep artışı, şark köşeli odalarında çoğalmasına neden olmaktadır. Son dönemlerde kullanılan ahşap, minder ve yastıklar modern motiflerle birleştirilmektedir. Ahşaplardaki oymalara, minderlerdeki desenler daha modern bir görünüm hissettirmektedir bu şekilde tasarlanan sedir ve minderlerde günümüz modern şark köşelerini meydana getirmektedir.

Mekanlarda Sedir Kullanımı

Kültürün, günümüze kadar ulaşmış önemli örneklerinden birisini sedirler oluşturmaktadır. Özellikle son zamanlarda evlerin bir odası, sedirlerle kaplanarak sark odaları oluşturulmaktadır. Böylece kültür evlere taşınmış olmakta, o modernliğin yanında geleneksellik de uyandırılmaktadır. Sadece bir oda değil varsa teras, bahçe ya da balkonlarda da sedirler kullanılmaktadır. Kullanılması istenilen alana uygun olarak farklı modeller, renkler ve kumaşlar tercih edilmektedir. Sedirlerin sadece otantik, geleneksel modelleri bulunmamaktadır. Modern işlemelerin ve modaya uygun renkli minder ve yastıkların da bulunduğu modern sedirler üretilmekte ve yoğun talep görmektedir. Yataklı modeller tercih edilerek misafirler için pratik yataklar da elde edilmektedir. Hem görsel açıdan hem de manevi açıdan insana huzur vermektedir.

Sedirin Kullanım Alanları Nelerdir?

Sedirler, oldukça rahat ve şık bir görünüme sahiptirler. Bu yüzden kullanım alanları oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine, bağ evlerine, cam kaplama ile kapanmış balkonlardan kafelere kadar pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Özellikle aile çay bahçeleri, bahçesi olan kafeler, mağara konseptli kafeler, şark köşesi olan kafeler, nargile kafeler, türkü kafeler sedirleri sıklıkla kullanmaktadır. Açık havada bulunan kafelerin bu tarz sedirleri tercih etmesindeki en büyük amaç rahatlığıdır. Aynı zamanda eski kültürümüzü yansıtmaktadır. Eskisi küçük evlerde oturulmadığı ve hemen hemen herkesin üç dört odalı evi bulunduğu için insanlar evlerinin bir odasını farklı bir hale getirmeyi istemektedir. Şark köşesi yaptırmak bu farklılık için en iyi yol olduğu için evlerde sedirler oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Balkonlara veya cam balkonlara da küçük sedirler koyulmaktadır. Hem uyumak için hem de rahat bir oturuş için oldukça kullanışlı bir mobilyadır.

Sedirlerin Modelleri Nelerdir?

Modernleşme ile birlikte sedirlerin pek çok farklı modeli oluşmuştur. Bu modeller kullanım alanlarına göre de değişiklik göstermektedir. Ev için, iş yerleri için, kafeler ve balkonlar için farklı sedir modelleri bulunmaktadır. Bunların yanında sandıklı ve sandıksız olan modelleri de bulunmaktadır. Sedir modellerini şu şekilde sıralayabiliriz; Klasik sedir, Osmanlı motiflerinin hakimiyet sürdüğü, koyu kahve, bordo ve altın tonlarının karışık kullanıldığı, ahşabının koyu renk olduğu sedir modelleridir. Modern sedir, minder ve yastık kılıflarının, kumaşları ve renkleri daha modaya uygundur. Ahşabın süslemesinde, renklendirilmesinde daha modern detaylar bulunmaktadır. Ahşap sedir, daha çok kafelerde tercih edilen çok bir işleme ve detayın olmadığı düz modellerdir. Metal iskelet ile sedir, modernleşmiş sedir modelidir. Sedirin ana maddesi olan ahşap, çam yerine metal kullanılmıştır. Kalın minderli sedir, normal sedirlerde kullanılan minderin biraz daha kalın olması ile oluşmuş bir modeldir. Kullanılan minder sert olduğu için, kalınlaştırılarak daha yumuşak olması hedeflenmiştir. Bahçe sedirleri, oturma yerinin daha geniş ve renklerinin daha sadece doğal renklere uygun bir sedir modelidir. Balkon sedirleri, daha alçak yapıda olan sedir modelleridir. Teras sedirleri, balkon sedirleri ile benzerlik gösterirler ancak çoğunlukla daha uzun boyları bulunmaktadır. Salon ve oturma odasına uygun sedirler, daha rahat ve çoğunlukla sandıklı sedir modelleridir. Kafe sedirleri, ahşap sedir modelleri dış mekan kafelerde tercih edilirken, iç mekan kafelerde daha çok modern kumaşlar ile kaplanmış sadece ayaklarının ahşap kaldığı sedir modelleri tercih edilmektedir. Yataklı sedir, sandıklı sedirlerin sandık kısmına tekrar minder koyulması ve mekanizma ile bunun yukarı çıkartıldığı modellerdir. Oldukça kullanışlıdır. Oturma odalarında daha çok tercih edilmektedir. Sandıklı sedir, yerden sedirin oturma alanına kadar kapalı ve çekmeceli olduğu sedirlerdir. Sandıksız sedir, düz sedir modelleridir. Şark köşesi için sedir, nostalji hava katan sedir modelleridir. Kullanılan motifler, işlemeler gelenekseldir. Ağır renkler ve işlemeler bulunmaktadır.

Sedirlerin Özellikleri Nelerdir?

Sedirler çoğunlukla çam, köknar gibi ağaçlardan yapılmaktadır. Yatılan ya da oturulan bir mobilya çeşididir. Geleneksel bir görünüme sahip olmasının yanında oldukça rahattır. Ayrıca dayanıklı ve konforludur. Vücut yapısı için sağlıklı olan sert minderler kullanılmaktadır. Otururken veya yatarken minderin sert olması vücudun yapısı için daha sağlıklı olmaktadır. Sert minder kullanıldığı için hem sünger hem de kumaş daha uzun ömürlü olmaktadır. İstenilen boyutlarda modeli bulunmaktadır. İstenilirse oturma alanı daha geniş, daha uzun boyutlarda hazırlanabilir. Yatak olarak da kullanılabiliyor olması en önemli özelliklerinden birisidir. Sedirlerin Takımları Sedirler tek başlarına sadece bir iskelet görevi görmektedir. Çoğunlukla satışları takım halinde yapılmaktadır. Sedir takımları içerisinde, sedir minderleri, sedir yastıkları, kol koyacak küçük minderleri bulunmaktadır. Bazı takımların içerisinde orta sehpa ya da küçük sehpalarda mevcuttur. Hatta bazı takımların içerisinde uygun halılar da bulunmaktadır. Takım olarak alınabileceği gibi tek sedir iskeleti alınıp, minderler, yastıklar evdeki malzemeler ile de tamamlanabilir. Ancak en çok sedir takımları ile birlikte satılmaktadır. Sedirin modeline göre takımı da değişiklik göstermektedir. Oturma odası ya da salan için bir sedir alınmayacaksa takımın olması çok da önemsenmemektedir.

Sedirlerin Fiyatları

Sedirlerin pek çok modeli, takımlı – takımsız hali bulunmaktadır. Bu yüzden fiyatları değişkenlik göstermektedir. Takımların içeriğine göre fiyatların değişebileceği gibi iki sedir fiyatı arasında çok fark da bulunabilir. Çoğunlukla ahşap düz modelli kafe sedirleri uygun fiyatlı olmaktadır. Ancak şark odası için tasarlanmış avangart sedir modelleri daha yüksek miktarlarda olabilmektedir. Kullanılan ahşabın, kumaşın, işlemenin değerine oranla sedir fiyatı değişmektedir. Sedir modellerine ve fiyatlarına firmamızdan destek alarak ulaşabilirsiniz.